Event

Sör Péntek – Pivný Piatok
11
Mar
2016

Sör Péntek – Pivný Piatok

  • Location:Komárom
  • Venue:Pince
  • Length:06:00 pm

Minden második pénteken sör különlegességet fogunk csapolni a klubban. Sok szeretettel meghívjuk Önöket március 11-én 18:00 órai kezdettel a Pince klubba, ahol most a Žateci sörfőzde egyik világos prémium 11-es sörét fogjuk csapolni.

Nagysör: 1,30 Eur

— Žateci sörfőzde —

A Zsateci vidék a komlótermesztésről híres. A története egészen a 10. századig nyúlik vissza, amikor már más országokkal is kereskedtek vele. A Csehországi sörfőzdék közül a Zsateci az egyetlen, aki már 700 éve az eredeti helyén főzi a sört a városi környezetben. A Zsateci sörök 19873 óta rengeteg díjat nyerteknemzetközi vetsenyeken. A Zsateci sör három alapanyagból készül, mégpedig cseh árpamalátából, vízből és zsateci komlóból.A sörfőzde törekszik az alapanyagok minőségére és a hagyományos főzési eljárás alkalmazására. Ezeknek köszönhetően a zsateci sörfőzde söreinek egyedi ízük van.

— Žatec 11° —

Alkohol tartalom: 4,8 %
EPM %: 11,2%
Származási ország: Csehország
Szín: világos
Sör fajta:: láger

SK:

Každý druhý piatok budeme mať inú pivnú specialitu u nás v klube. S radosťou Vás pozívame 11 marca o 18:00 hod. do klubu Pince, kďe teraz budeme čapovať pivo od Žateckého Pivovaru, Premium svetlý ležiak 11.

Veľké pivo: 1,30 Eur

— Žatecký pivovar —

Žatecký kraj je preslávený pestovaním jedinečného chmeľa. Jeho história siaha do 10.storočia, kde sa chmeľ vyvážal aj do iných krajín. V českom pivovarníctve je Žatecký pivovar jediný, ktorý po dobu 700 rokov varí pivo na pôvodnom mieste mestskej zástavby. Žatecké piva od roku 1873 dostali nespočetné množstvo ocenení na medzinárodných súťažiach. Žatecké pivo sa varí len z troch surovín a to z českého jačmenného sladu, vody a žateckého chmeľu. Pivovar dbá na kvalitu surovín a dodržiavanie tradičných postupov varenia. Vďaka tomu má pivo uvarené v Žateckom pivovare jedinečnú chuť.

— Žatec 11° —

Obsah alkoholu: 4,8 %
EPM %: 11,2%
Krajina pôvodu: Česká republika
Farba: svetlé
Druh piva: ležiak

Len v oblasti, kde sa pestuje známy žatecký chmeľ a slad je možné uvariť, na základe tradičných metód výborný svetlý ležiak, pivo zlatistej farby, plnej chuti a čistej vône s výraznou chmelovou horkosťou a bohatou penou.